2025
SJR Q3
JCR Q4 · 1,2
OA
40 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Acta Chromatographica
- Yayıncı
- Akademiai Kiado ZRt.
- Ülke
- Hungary · Eastern Europe
- Tür
- journal
- ISSN
-
1233235620835736
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,248
- Quartile Q3
- H-Index 34
- Atıf/yayın 1,4
- Doküman (3y) 126
- Atıf (3y) 179
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q4
- JIF 1,2
- 5Y JIF 1,5
- JCI 0,32
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Chemistry (miscellaneous) Q3
Alanlar
- Chemistry
WoS kategorileri
- Chemistry, Analytical
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q3 | Q4 | 0,248 | 1,2 | 1,5 | 0,32 | Q4 | 34 |
| 2024 | Q3 | Q3 | 0,285 | 1,7 | 1,6 | 0,44 | Q3 | 33 |
| 2023 | Q3 | Q3 | 0,344 | 1,7 | 1,3 | 0,43 | Q3 | 33 |
| 2022 | Q3 | Q3 | 0,28 | 1,9 | 1,4 | 0,41 | Q3 | 33 |
| 2021 | Q3 | Q4 | 0,27 | 2 | 1,4 | 0,4 | Q3 | 33 |
| 2020 | Q3 | Q4 | 0,316 | 1,6 | 1,3 | 0,34 | Q4 | 33 |
| 2019 | Q3 | Q4 | 0,255 | 1,4 | 0,9 | 0,26 | Q4 | 33 |
| 2018 | — | Q4 | — | 0,7 | 0,7 | 0,19 | Q4 | — |
| 2017 | Q3 | Q4 | 0,215 | 0,8 | 0,7 | 0,17 | Q4 | 33 |
| 2016 | Q3 | Q4 | 0,229 | 0,8 | 0,6 | — | — | 33 |
| 2015 | Q3 | Q4 | 0,222 | 0,6 | 0,5 | — | — | 33 |
| 2014 | Q3 | Q4 | 0,215 | 0,6 | 0,6 | — | — | 33 |
| 2013 | Q3 | Q4 | 0,227 | 0,5 | 0,6 | — | — | 33 |
| 2012 | Q3 | Q4 | 0,315 | 0,6 | 0,9 | — | — | 33 |
| 2011 | Q2 | Q4 | 0,445 | 0,8 | 0,9 | — | — | 33 |
| 2010 | Q3 | Q4 | 0,295 | 0,8 | 0,9 | — | — | 33 |
| 2009 | — | Q4 | — | 0,7 | 0,8 | — | — | — |
| 2008 | — | Q4 | — | 0,6 | 0,8 | — | — | — |
| 2007 | — | Q3 | — | 0,7 | 0,8 | — | — | — |
| 2006 | — | Q3 | — | 1,1 | — | — | — | — |
| 2005 | — | Q4 | — | 0,5 | — | — | — | — |
| 2004 | — | Q4 | — | 0,7 | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q4 | Q4 | 97/110 |
| 2024 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 78/111 |
| 2023 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 75/106 |
| 2022 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 62/86 |
| 2021 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q4 | Q3 | 66/87 |
| 2020 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q4 | Q4 | 71/87 |
| 2019 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q4 | Q4 | 69/86 |
| 2018 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q4 | Q4 | 80/84 |
| 2017 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q4 | Q4 | 68/81 |
| 2016 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q4 | — | 64/76 |
| 2015 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q4 | — | 67/75 |
| 2014 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q4 | — | 65/74 |
| 2013 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q4 | — | 69/76 |
| 2012 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q4 | — | 62/75 |
| 2011 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q4 | — | 60/73 |
| 2010 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q4 | — | 58/73 |
| 2009 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q4 | — | 57/70 |
| 2008 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q4 | — | 58/70 |
| 2007 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q3 | — | 52/70 |
| 2006 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q3 | — | 46/68 |
| 2005 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q4 | — | 59/70 |
| 2004 | CHEMISTRY, ANALYTICAL | SCIE | Q4 | — | 55/70 |