Akademisyen
DENİZ KAYA MERAL
Doktor Öğretim Üyesi
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü
- Family and Disability Support Research2
- Childhood Cancer Survivors' Quality of Life2
- Health and Wellbeing Research2
- Menstrual Health and Disorders1
- Cultural Competency in Health Care1
- Scoliosis diagnosis and treatment1
- Sexual function and dysfunction studies1
- International Student and Expatriate Challenges1
- Child Therapy and Development1
- Grief, Bereavement, and Mental Health1
- Family Support in Illness1
- Impact of Technology on Adolescents1
- Ana Dal Sağlık Bilimleri Temel Alanı
- Yan Dal Psikiyatri Hemşireliği
Atıf etkisi
OpenAlex YÖKSİS makalelerinden OpenAlex’te eşleşen: 14 + YÖKSİS · ortak yazar kaydı: 1- i10-indeks
- 1
- Toplam atıf
- 27 Türkiye’de üst %57
- Makale başına
- 1,8
- FWCI
- 0,65 1,00 = dünya ortalaması
- Dünyada üst %1
- 0
- Dünyada üst %10
- 1
En çok atıf alan makaleleri
- “It was the first time someone had died before my eyes…”: A qualitative study on the first death experiences of nursing students
- Assessment of erectile dysfunction prevalence and associated factors in hypertensive men
- Determination of the relationship between obesity prejudice status and eating behaviors of faculty of health sciences students
Nasıl hesaplanır?
h-indeks ve atıflar, bu akademisyenin YÖKSİS makalelerinden OpenAlex’te eşleşenlerin atıf sayılarından hesaplanır (Google Scholar, WoS veya Scopus değildir). Eşleşmeyen makalelerin atıfı dahil değildir. Ortak yazarların YÖKSİS kayıtlarında bu akademisyenin YÖK kimliğiyle etiketlenen 1 makale (0 atıf) yalnızca atıf, h-indeks ve i10 hesabına katılır; makale sayıları, yüzdelik dilimler ve sıralamalar kendi YÖKSİS listesinden hesaplanır.
Alan sıralaması
YÖKSİS ?-
Ana dal Sağlık Bilimleri Temel AlanıPuan sırası #21.227/ 39.749 üst %53,4 Üniversitede #11/ 32Puan 9,85 dergi 9,6 · OA ek 0,25
- Makale sırası21.903/39.749
- Scopus sırası21.105/39.749
- WoS sırası20.784/39.749
- YÖKSİS17
- Scopus10
- WoS10
-
Yan dal Psikiyatri HemşireliğiPuan sırası #195/ 459 üst %42,5 Üniversitede #1/ 1Puan 9,85 dergi 9,6 · OA ek 0,25
- Makale sırası219/459
- Scopus sırası182/459
- WoS sırası168/459
- YÖKSİS17
- Scopus10
- WoS10
İşbirliği ağı
YÖKSİS eser kayıtlarındaki yazar listelerinden. Aynı eserin mükerrer kayıtları bir kez sayılır; kurumlar ortak yazarların YÖKSİS’teki güncel kurumudur.
- Ortak yazar
- 30
- akaturk profili olan
- 18
- Ulusal kurum
- 10
- Ortak yazarlı eser
- %100
Ortak çalıştığı akademisyenler 18
- NİHAN ALTAN SARIKAYA Doçent · Trakya Üniversitesi 6
- DİLARA CENGİZLİ Araştırma Görevlisi · Haliç Üniversitesi 3
- AYDIN NART Doktor Öğretim Üyesi · İstanbul Esenyurt Üniversitesi 2
- FATMA YASEMİN KUTLU Profesör · Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi 2
- GÜLHAN KÜÇÜK ÖZTÜRK Doçent · Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi 2
- MAHRUK GÜNEYLİ Doçent · İstanbul Gelişim Üniversitesi 2
- MELTEM ASLAN Doktor Öğretim Üyesi · İstanbul Esenyurt Üniversitesi 2
- NEŞE KISKAÇ Doçent · İstanbul Arel Üniversitesi 2
- SULTAN ÇAKMAK TANRIVER Doktor Öğretim Üyesi · İstanbul Gelişim Üniversitesi 2
- YASEMİN ÇEKİÇ Doçent · Ankara Üniversitesi 2
Tümünü göster (18)
- AYŞE MÜCELLA SOYDAN Öğretim Görevlisi (ders Vermekle Görevli) · İstanbul Gelişim Üniversitesi 1
- BAHAR NUR AKDOĞAN Doktor Öğretim Üyesi · İstanbul Gelişim Üniversitesi 1
- BANU BÖYÜK Profesör · Sağlık Bilimleri Üniversitesi 1
- BURCU ARKAN Profesör · Bursa Uludağ Üniversitesi 1
- EBRU DURUSOY Araştırma Görevlisi · İstanbul Gelişim Üniversitesi 1
- EJDER AKGÜN YILDIRIM Profesör · Sağlık Bilimleri Üniversitesi 1
- GÜLCAN KENDİRKIRAN Doçent · Haliç Üniversitesi 1
- HASAN FATİH AKGÖZ Doktor Öğretim Üyesi · İstanbul Gelişim Üniversitesi 1
Ulusal işbirliği 10 kurum
- Trakya Üniversitesi 6 eser · 1 akademisyen
- Haliç Üniversitesi 4 eser · 2 akademisyen
- Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi 2 eser · 1 akademisyen
- Ankara Üniversitesi 2 eser · 1 akademisyen
- Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi 2 eser · 1 akademisyen
- Sağlık Bilimleri Üniversitesi 2 eser · 2 akademisyen
- İstanbul Arel Üniversitesi 2 eser · 1 akademisyen
- İstanbul Esenyurt Üniversitesi 2 eser · 2 akademisyen
- İstanbul Gelişim Üniversitesi 2 eser · 6 akademisyen
- Bursa Uludağ Üniversitesi 1 eser · 1 akademisyen
Diğer ortak yazarlar (yabancı yazarlar dahil) 12
BEHİCE BELKIS ÇALIŞKAN 2BEYHAN BAĞ 2Hatice Dayılar Candan 2BUĞRA GENÇCAFER SADIK GÖKALPDENİZ ÖKEEYÜPCAN TAŞDEMİRIŞIL BATTALMUHARREM KISKAÇRONAHİ MUTLUVOLKAN DİPOVAİREM BALALAN
akaturk profili olmayan yazarlar (yabancı araştırmacılar, emekli/ayrılmış akademisyenler, öğrenciler, klinisyenler) isim yazımına göre birleştirilir; “Güllüce M.” gibi kısaltmalar tek bir tam adla eşleşiyorsa o kişiye eklenir.
Dizinler ve atıf yüzdelikleri
?Diğer sayımlar
Scopus (SJR)
- YÖKSİS satırı 10
WoS (JCR)
- YÖKSİS satırı 10
Makaleler
YÖKSİS ve OpenAlex kaynak ayrımıyla makaleler; quartile ve TR Index ile daraltabilirsiniz.
Yayını olan dergiler
16 dergi
- ISSN 2149-4983 2
- ISSN 1791-5201 1
- ISSN 2536-4499 1
- ISSN 2667-6702 1
- ISSN 2717-7394 1
- ISSN 2757-5675 1
- Advances in Neonatal Care 1
- BMC Nutrition 1
- Child and Family Behavior Therapy 1
- Health Problems of Civilization 1
- Journal of Pediatric Nursing 1
- Journal of Psychiatric and Mental Health Nursing 1
- Journal of Psychiatric Nursing 1
- Nurse Education Today 1
- PeerJ 1
- Psychology, Health and Medicine 1
Daralt
Makale listesi
- 2026 Exploring Parents’ Perspectives on the Positive Discipline Program for Children Aged 0–6: A Qualitative Study. YÖKSİS SJR Q2 JCR Q4 OpenAlex 41.0%
- 2026 Experiences of forensic psychiatric nurses regarding violence and ethical dilemmas: A qualitative study. YÖKSİS SJR Q1 JCR Q1 OpenAlex 84.4%
- 2026 Living with armor: A qualitative study of body image, social life, and brace experiences in adolescents with idiopathic scoliosis YÖKSİS SJR Q1 JCR Q1 OpenAlex 83.3%
- 2026 Relationship between Internet addiction levels, loneliness, and interpersonal competence in young adults: a modern health issue YÖKSİS SJR Q4 JCR Q4 OpenAlex 6.3%
- 2026 The Relationship Between Emotional Intelligence and Perceived Problem-Solving Ability Among Nursing Students. YÖKSİS OpenAlex 58.6%
- 2026 Grandchild Care and Adaptation to Aging: A Comparative Study Among Individuals Over 65 Years YÖKSİS TR Index OpenAlex 81.4%
- 2025 The Imprints of Neonatal Death YÖKSİS SJR Q2 JCR Q3 OpenAlex 30.5%
- 2025 Determination of Intercultural Sensitivity and Empathic Tendency Levels of International Nursing Students YÖKSİS TR Index OpenAlex 86.5%
- 2024 Assessment of erectile dysfunction prevalence and associated factors in hypertensive men YÖKSİS SJR Q1 JCR Q2 OpenAlex 85.4%
- 2024 “It was the first time someone had died before my eyes…”: A qualitative study on the first death experiences of nursing students YÖKSİS SJR Q1 JCR Q1 OpenAlex üst %10 OpenAlex 92.3%
- 2024 Effect of a psychoeducation program based on cognitive-behavioral psychodrama techniques on premenstrual syndrome symptoms: a randomized controlled trial YÖKSİS SJR Q2 JCR Q3 OpenAlex 74.6%
- 2024 Determination of the relationship between obesity prejudice status and eating behaviors of faculty of health sciences students YÖKSİS SJR Q2 JCR Q3 OpenAlex 84.1%
- 2024 Analysis of Psychological Distress and Quality Of Life in Nurses During Covid-19 Pandemic YÖKSİS
- 2024 Effects of Motivational Interviewing Intervention on Self- Management and Hba1c in Type 2 Dıabetes Patients YÖKSİS
- 2022 The effect of psychodrama group therapy on coping and the quality of life of palliative care nurses YÖKSİS TR Index SJR Q3 JCR Q4 OpenAlex 56.2%
- 2021 Psychometric Properties of the Turkish Version of the Diabetes Self-Management Instrument YÖKSİS
- 2020 The Effect of Psychodrama Group Therapy on the Role Skills, Adaptation Process, Quality of Life and Depression Applied to Mothers of Children with Type 1 Diabetes: A Mixed Methods Study YÖKSİS TR Index OpenAlex 60.0%