2025
SJR Q1
JCR Q2 · 3,3
1 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Multibody System Dynamics
- Yayıncı
- Springer Netherlands
- Ülke
- Netherlands · Western Europe
- Tür
- journal
- ISSN
-
138456401573272X
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,819
- Quartile Q1
- H-Index 80
- Atıf/yayın 4,47
- Doküman (3y) 178
- Atıf (3y) 753
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q2
- JIF 3,3
- 5Y JIF 3,5
- JCI 0,56
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Aerospace Engineering Q1
- Computer Science Applications Q2
- Control and Optimization Q1
- Mechanical Engineering Q1
- Modeling and Simulation Q1
Alanlar
- Computer Science
- Engineering
- Mathematics
WoS kategorileri
- Mechanics
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q1 | Q2 | 0,819 | 3,3 | 3,5 | 0,56 | Q2 | 80 |
| 2024 | Q1 | Q2 | 0,868 | 2,4 | 2,9 | 0,58 | Q2 | 77 |
| 2023 | Q1 | Q2 | 0,823 | 2,6 | 2,8 | 0,71 | Q2 | 77 |
| 2022 | Q1 | Q2 | 0,841 | 3,4 | 3 | 0,75 | Q2 | 77 |
| 2021 | Q1 | Q2 | 0,975 | 3,3 | 2,9 | 0,76 | Q2 | 77 |
| 2020 | Q1 | Q2 | 0,852 | 3,1 | 2,7 | 0,71 | Q2 | 77 |
| 2019 | Q1 | Q3 | 0,634 | 2,1 | 2,2 | 0,73 | Q2 | 77 |
| 2018 | — | Q2 | — | 2,4 | 2,3 | 0,83 | Q2 | — |
| 2017 | Q1 | Q1 | 0,949 | 2,7 | 2,4 | 0,96 | Q1 | 77 |
| 2016 | Q1 | Q1 | 0,772 | 2,3 | 2,5 | — | — | 77 |
| 2015 | Q1 | Q3 | 0,703 | 1,4 | 1,9 | — | — | 77 |
| 2014 | Q1 | Q2 | 1,163 | 1,7 | 1,9 | — | — | 77 |
| 2013 | Q1 | Q2 | 1,227 | 1,7 | 1,9 | — | — | 77 |
| 2012 | Q1 | Q1 | 0,975 | 2 | 1,8 | — | — | 77 |
| 2011 | Q1 | Q2 | 0,793 | 1,3 | 1,5 | — | — | 77 |
| 2010 | Q1 | Q2 | 0,786 | 1,3 | 1,4 | — | — | 77 |
| 2009 | — | Q1 | — | 1,8 | 1,7 | — | — | — |
| 2008 | — | Q3 | — | 1 | 1,4 | — | — | — |
| 2007 | — | Q3 | — | 0,6 | 0,9 | — | — | — |
| 2006 | — | Q3 | — | 0,6 | — | — | — | — |
| 2005 | — | Q3 | — | 0,6 | — | — | — | — |
| 2004 | — | Q3 | — | 0,6 | — | — | — | — |
| 2003 | — | Q3 | — | 0,6 | — | — | — | — |
| 2002 | — | Q2 | — | 0,7 | — | — | — | — |
| 2001 | — | Q1 | — | 1 | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | MECHANICS | SCIE | Q2 | Q2 | 67/172 |
| 2024 | MECHANICS | SCIE | Q2 | Q2 | 79/171 |
| 2023 | MECHANICS | SCIE | Q2 | Q2 | 64/170 |
| 2022 | MECHANICS | SCIE | Q2 | Q2 | 44/137 |
| 2021 | MECHANICS | SCIE | Q2 | Q2 | 48/138 |
| 2020 | MECHANICS | SCIE | Q2 | Q2 | 46/135 |
| 2019 | MECHANICS | SCIE | Q3 | Q2 | 72/136 |
| 2018 | MECHANICS | SCIE | Q2 | Q2 | 45/134 |
| 2017 | MECHANICS | SCIE | Q1 | Q1 | 20/134 |
| 2016 | MECHANICS | SCIE | Q1 | — | 33/133 |
| 2015 | MECHANICS | SCIE | Q3 | — | 68/135 |
| 2014 | MECHANICS | SCIE | Q2 | — | 41/137 |
| 2013 | MECHANICS | SCIE | Q2 | — | 36/139 |
| 2012 | MECHANICS | SCIE | Q1 | — | 18/135 |
| 2011 | MECHANICS | SCIE | Q2 | — | 46/132 |
| 2010 | MECHANICS | SCIE | Q2 | — | 48/133 |
| 2009 | MECHANICS | SCIE | Q1 | — | 23/123 |
| 2008 | MECHANICS | SCIE | Q3 | — | 64/112 |
| 2007 | MECHANICS | SCIE | Q3 | — | 75/112 |
| 2006 | MECHANICS | SCIE | Q3 | — | 72/109 |
| 2005 | MECHANICS | SCIE | Q3 | — | 66/110 |
| 2004 | MECHANICS | SCIE | Q3 | — | 59/107 |
| 2003 | MECHANICS | SCIE | Q3 | — | 65/106 |
| 2002 | MECHANICS | SCIE | Q2 | — | 46/102 |
| 2001 | MECHANICS | SCIE | Q1 | — | 21/95 |