2025
SJR Q3
JCR Q3 · 2,1
OA
30 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Periodica Polytechnica Chemical Engineering
- Yayıncı
- Budapest University of Technology and Economics
- Ülke
- Hungary · Eastern Europe
- Tür
- journal
- ISSN
-
0324585315873765
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,351
- Quartile Q3
- H-Index 32
- Atıf/yayın 2,3
- Doküman (3y) 174
- Atıf (3y) 386
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q3
- JIF 2,1
- 5Y JIF 1,6
- JCI 0,28
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Biotechnology Q3
- Chemistry (miscellaneous) Q3
- Environmental Science (miscellaneous) Q3
- Materials Science (miscellaneous) Q3
Alanlar
- Biochemistry, Genetics and Molecular Biology
- Chemistry
- Environmental Science
- Materials Science
WoS kategorileri
- Engineering, Chemical
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q3 | Q3 | 0,351 | 2,1 | 1,6 | 0,28 | Q3 | 32 |
| 2024 | Q3 | Q3 | 0,329 | 1,8 | 1,4 | 0,25 | Q3 | 31 |
| 2023 | Q3 | Q3 | 0,31 | 1,4 | 1,3 | 0,24 | Q3 | 31 |
| 2022 | Q3 | Q4 | 0,266 | 1,3 | 1,4 | 0,25 | Q3 | 31 |
| 2021 | Q2 | Q3 | 0,379 | 1,7 | 1,7 | 0,33 | Q3 | 31 |
| 2020 | Q3 | Q3 | 0,322 | 1,6 | 1,7 | 0,3 | Q3 | 31 |
| 2019 | Q2 | Q3 | 0,343 | 1,3 | 1,4 | 0,34 | Q3 | 31 |
| 2018 | — | Q3 | — | 1,4 | 1,2 | 0,3 | Q3 | — |
| 2017 | Q3 | Q4 | 0,242 | 0,9 | 0,7 | 0,25 | Q3 | 31 |
| 2016 | Q3 | Q4 | 0,234 | 0,6 | 0,5 | — | — | 31 |
| 2015 | Q3 | Q4 | 0,22 | 0,5 | 0,5 | — | — | 31 |
| 2014 | Q3 | Q4 | 0,183 | 0,3 | 0,2 | — | — | 31 |
| 2013 | Q4 | Q4 | 0,13 | 0,1 | 0,2 | — | — | 31 |
| 2012 | Q3 | Q4 | 0,151 | 0,2 | — | — | — | 31 |
| 2011 | Q2 | Q4 | 0,271 | 0,3 | — | — | — | 31 |
| 2010 | Q3 | Q4 | 0,152 | 0 | — | — | — | 31 |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | ENGINEERING, CHEMICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 121/183 |
| 2024 | ENGINEERING, CHEMICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 117/176 |
| 2023 | ENGINEERING, CHEMICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 120/170 |
| 2022 | ENGINEERING, CHEMICAL | SCIE | Q4 | Q3 | 111/142 |
| 2021 | ENGINEERING, CHEMICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 104/143 |
| 2020 | ENGINEERING, CHEMICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 103/143 |
| 2019 | ENGINEERING, CHEMICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 99/143 |
| 2018 | ENGINEERING, CHEMICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 89/138 |
| 2017 | ENGINEERING, CHEMICAL | SCIE | Q4 | Q3 | 106/137 |
| 2016 | ENGINEERING, CHEMICAL | SCIE | Q4 | — | 119/135 |
| 2015 | ENGINEERING, CHEMICAL | SCIE | Q4 | — | 116/135 |
| 2014 | ENGINEERING, CHEMICAL | SCIE | Q4 | — | 126/135 |
| 2013 | ENGINEERING, CHEMICAL | SCIE | Q4 | — | 128/133 |
| 2012 | ENGINEERING, CHEMICAL | SCIE | Q4 | — | 124/133 |
| 2011 | ENGINEERING, CHEMICAL | SCIE | Q4 | — | 116/133 |
| 2010 | ENGINEERING, CHEMICAL | SCIE | Q4 | — | 133/135 |