2025
SJR Q1
JCR Q1 · 5,7
OA
22 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Nutrition Journal
- Yayıncı
- BioMed Central Ltd
- Ülke
- United Kingdom · Western Europe
- Tür
- journal
- ISSN
-
14752891
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 1,263
- Quartile Q1
- H-Index 125
- Atıf/yayın 5,01
- Doküman (3y) 297
- Atıf (3y) 1.462
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q1
- JIF 5,7
- 5Y JIF 5,7
- JCI 0,98
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Medicine (miscellaneous) Q1
- Nutrition and Dietetics Q1
Alanlar
- Medicine
- Nursing
WoS kategorileri
- Nutrition & Dietetics
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q1 | Q1 | 1,263 | 5,7 | 5,7 | 0,98 | Q1 | 125 |
| 2024 | Q1 | Q2 | 1,221 | 3,8 | 4,9 | 0,89 | Q2 | 119 |
| 2023 | Q1 | Q1 | 1,288 | 4,4 | 4,6 | 0,94 | Q1 | 119 |
| 2022 | Q1 | Q2 | 1,136 | 5,4 | 5,3 | 0,9 | Q2 | 119 |
| 2021 | Q1 | Q3 | 0,89 | 4,3 | 5,8 | 0,82 | Q2 | 119 |
| 2020 | Q1 | Q3 | 1,043 | 3,3 | 5,5 | 0,81 | Q2 | 119 |
| 2019 | Q1 | Q2 | 1,098 | 3,4 | 4,6 | 0,89 | Q2 | 119 |
| 2018 | — | Q2 | — | 3,6 | 4,5 | 0,93 | Q2 | — |
| 2017 | Q1 | Q2 | 1,447 | 3,6 | 4,2 | 0,95 | Q2 | 119 |
| 2016 | Q1 | Q2 | 1,439 | 3,2 | 3,6 | — | — | 119 |
| 2015 | Q1 | Q2 | 1,562 | 3,3 | 3,5 | — | — | 119 |
| 2014 | Q1 | Q2 | 1,318 | 2,6 | 3,1 | — | — | 119 |
| 2013 | Q1 | Q2 | 1,156 | 2,6 | 3,1 | — | — | 119 |
| 2012 | Q1 | Q2 | 1,115 | 2,6 | 3,1 | — | — | 119 |
| 2011 | Q1 | Q2 | 1,008 | 2,5 | 3 | — | — | 119 |
| 2010 | Q1 | Q2 | 1,206 | 2,6 | — | — | — | 119 |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q1 | Q1 | 20/114 |
| 2024 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q2 | Q2 | 35/113 |
| 2023 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q1 | Q1 | 25/114 |
| 2022 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q2 | Q2 | 24/88 |
| 2021 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | Q2 | 46/90 |
| 2020 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | Q2 | 53/88 |
| 2019 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q2 | Q2 | 39/89 |
| 2018 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q2 | Q2 | 26/87 |
| 2017 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q2 | Q2 | 24/83 |
| 2016 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q2 | — | 28/81 |
| 2015 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q2 | — | 26/80 |
| 2014 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q2 | — | 36/77 |
| 2013 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q2 | — | 32/79 |
| 2012 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q2 | — | 27/76 |
| 2011 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q2 | — | 29/74 |
| 2010 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q2 | — | 25/70 |