2025
SJR Q2
JCR Q3 · 1,8
41 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
International Journal of Crashworthiness
- Yayıncı
- Taylor and Francis Ltd.
- Ülke
- United Kingdom · Western Europe
- Tür
- journal
- ISSN
-
1358826517542111
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,49
- Quartile Q2
- H-Index 52
- Atıf/yayın 2,79
- Doküman (3y) 294
- Atıf (3y) 880
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q3
- JIF 1,8
- 5Y JIF 2,2
- JCI 0,34
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Industrial and Manufacturing Engineering Q2
- Mechanical Engineering Q2
- Transportation Q3
Alanlar
- Engineering
- Social Sciences
WoS kategorileri
- Engineering, Manufacturing | Engineering, Mechanical
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q2 | Q3 | 0,49 | 1,8 | 2,2 | 0,34 | Q3 | 52 |
| 2024 | Q2 | Q3 | 0,44 | 2 | 2,2 | 0,39 | Q3 | 49 |
| 2023 | Q2 | Q3 | 0,428 | 1,8 | 1,8 | 0,36 | Q3 | 49 |
| 2022 | Q2 | Q3 | 0,374 | 1,9 | 1,9 | 0,37 | Q3 | 49 |
| 2021 | Q3 | Q4 | 0,327 | 1,5 | 1,5 | 0,35 | Q3 | 49 |
| 2020 | Q2 | Q3 | 0,4 | 2,1 | 2,2 | 0,48 | Q3 | 49 |
| 2019 | Q2 | Q3 | 0,363 | 1,5 | 1,4 | 0,41 | Q3 | 49 |
| 2018 | — | Q3 | — | 1,3 | 1,2 | 0,4 | Q3 | — |
| 2017 | Q2 | Q3 | 0,346 | 1,1 | 1 | 0,4 | Q3 | 49 |
| 2016 | Q2 | Q4 | 0,43 | 0,9 | 0,9 | — | — | 49 |
| 2015 | Q2 | Q4 | 0,42 | 0,7 | 0,8 | — | — | 49 |
| 2014 | Q2 | Q4 | 0,455 | 0,6 | 0,7 | — | — | 49 |
| 2013 | Q1 | Q3 | 0,563 | 0,9 | 1 | — | — | 49 |
| 2012 | Q2 | — | 0,43 | — | — | — | — | 49 |
| 2011 | Q2 | Q2 | 0,419 | 0,8 | 0,9 | — | — | 49 |
| 2010 | Q2 | Q3 | 0,387 | 0,6 | 0,7 | — | — | 49 |
| 2009 | — | Q3 | — | 0,6 | 0,6 | — | — | — |
| 2008 | — | Q4 | — | 0,4 | 0,5 | — | — | — |
| 2007 | — | Q4 | — | 0,2 | 0,4 | — | — | — |
| 2006 | — | Q4 | — | 0,2 | — | — | — | — |
| 2005 | — | Q3 | — | 0,4 | — | — | — | — |
| 2004 | — | Q3 | — | 0,4 | — | — | — | — |
| 2003 | — | Q3 | — | 0,3 | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q4 | Q4 | 62/71 |
| 2025 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 120/184 |
| 2024 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q4 | Q4 | 54/71 |
| 2024 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 100/182 |
| 2023 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q3 | Q4 | 51/68 |
| 2023 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 100/183 |
| 2022 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q4 | Q4 | 45/50 |
| 2022 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 92/136 |
| 2021 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q4 | Q4 | 48/51 |
| 2021 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q4 | Q3 | 112/137 |
| 2020 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q3 | Q3 | 36/50 |
| 2020 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 70/133 |
| 2019 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q4 | Q4 | 41/50 |
| 2019 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 89/130 |
| 2018 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q4 | Q4 | 42/49 |
| 2018 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 85/129 |
| 2017 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q4 | Q4 | 41/46 |
| 2017 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 95/128 |
| 2016 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q4 | — | 39/44 |
| 2016 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q4 | — | 100/130 |
| 2015 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q4 | — | 38/42 |
| 2015 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q4 | — | 100/132 |
| 2014 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q4 | — | 35/40 |
| 2014 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q4 | — | 98/130 |
| 2013 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q3 | — | 27/39 |
| 2013 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | — | 65/128 |
| 2011 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q3 | — | 21/37 |
| 2011 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q2 | — | 60/122 |
| 2010 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q3 | — | 27/38 |
| 2010 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | — | 64/122 |
| 2009 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q4 | — | 31/37 |
| 2009 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | — | 68/116 |
| 2008 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q4 | — | 32/38 |
| 2008 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q4 | — | 80/105 |
| 2007 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q4 | — | 33/38 |
| 2007 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q4 | — | 82/107 |
| 2006 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q4 | — | 34/38 |
| 2006 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q4 | — | 89/106 |
| 2005 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q3 | — | 23/36 |
| 2005 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | — | 61/104 |
| 2004 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q3 | — | 25/37 |
| 2004 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | — | 62/103 |
| 2003 | ENGINEERING, MANUFACTURING | SCIE | Q4 | — | 30/37 |
| 2003 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | — | 73/106 |