2025
SJR Q2
JCR Q2 · 2,4
26 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Applied Physiology, Nutrition and Metabolism
- Yayıncı
- Canadian Science Publishing
- Ülke
- Canada · Northern America
- Tür
- journal
- ISSN
-
1715531217155320
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,756
- Quartile Q2
- H-Index 119
- Atıf/yayın 2,54
- Doküman (3y) 387
- Atıf (3y) 1.057
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q2
- JIF 2,4
- 5Y JIF 3,5
- JCI 0,75
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Endocrinology, Diabetes and Metabolism Q2
- Medicine (miscellaneous) Q2
- Nutrition and Dietetics Q2
- Physiology Q2
- Physiology (medical) Q2
- Sports Science Q3
Alanlar
- Biochemistry, Genetics and Molecular Biology
- Health Professions
- Medicine
- Nursing
WoS kategorileri
- Nutrition & Dietetics | Physiology | Sport Sciences
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q2 | Q2 | 0,756 | 2,4 | 3,5 | 0,75 | Q2 | 119 |
| 2024 | Q2 | Q2 | 0,774 | 2,1 | 2,9 | 0,75 | Q2 | 114 |
| 2023 | Q1 | Q2 | 1,01 | 2,4 | 2,8 | 0,9 | Q2 | 114 |
| 2022 | Q2 | Q1 | 0,857 | 3,4 | 3,1 | 0,86 | Q2 | 114 |
| 2021 | Q2 | Q2 | 0,762 | 3 | 4,2 | 0,81 | Q2 | 114 |
| 2020 | Q2 | Q3 | 0,789 | 2,7 | 3,7 | 0,78 | Q2 | 114 |
| 2019 | Q1 | Q2 | 1,222 | 2,5 | 3,3 | 0,95 | Q2 | 114 |
| 2018 | — | Q1 | — | 3,5 | 3 | 0,9 | Q2 | — |
| 2017 | Q1 | Q2 | 1,112 | 2,5 | 2,9 | 0,83 | Q2 | 114 |
| 2016 | Q1 | Q2 | 0,889 | 2 | 2,6 | — | — | 114 |
| 2015 | Q1 | Q2 | 1,049 | 1,9 | 2,8 | — | — | 114 |
| 2014 | Q1 | Q1 | 1,022 | 2,3 | 2,7 | — | — | 114 |
| 2013 | Q1 | Q1 | 1,034 | 2,2 | 2,5 | — | — | 114 |
| 2012 | Q1 | Q2 | 0,959 | 2 | 2,6 | — | — | 114 |
| 2011 | Q1 | Q1 | 0,955 | 2,1 | 2,4 | — | — | 114 |
| 2010 | Q1 | Q2 | 0,947 | 2,2 | 2,4 | — | — | 114 |
| 2009 | — | Q1 | — | 2 | 1,9 | — | — | — |
| 2008 | — | Q2 | — | 1,6 | 1,6 | — | — | — |
| 2007 | — | Q3 | — | 1 | 1 | — | — | — |
| 2006 | — | — | — | — | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | Q2 | 73/114 |
| 2025 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q3 | Q3 | 57/89 |
| 2025 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q2 | Q2 | 53/136 |
| 2024 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | Q2 | 77/113 |
| 2024 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q3 | Q3 | 51/87 |
| 2024 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q2 | Q2 | 56/134 |
| 2023 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | Q2 | 67/114 |
| 2023 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q2 | Q2 | 42/85 |
| 2023 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q2 | Q2 | 36/127 |
| 2022 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | Q2 | 50/88 |
| 2022 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q2 | Q2 | 25/79 |
| 2022 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q1 | Q2 | 20/87 |
| 2021 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | Q2 | 62/90 |
| 2021 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q2 | Q2 | 38/81 |
| 2021 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q2 | Q2 | 40/88 |
| 2020 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | Q2 | 65/88 |
| 2020 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q3 | Q2 | 47/81 |
| 2020 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q3 | Q2 | 46/88 |
| 2019 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | Q2 | 56/89 |
| 2019 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q2 | Q2 | 39/81 |
| 2019 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q2 | Q2 | 31/85 |
| 2018 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q2 | Q2 | 31/87 |
| 2018 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q1 | Q2 | 20/81 |
| 2018 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q1 | Q2 | 13/83 |
| 2017 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | Q2 | 47/83 |
| 2017 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q2 | Q2 | 41/83 |
| 2017 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q2 | Q2 | 23/81 |
| 2016 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | — | 55/81 |
| 2016 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q3 | — | 51/84 |
| 2016 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q2 | — | 29/81 |
| 2015 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | — | 54/80 |
| 2015 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q3 | — | 53/83 |
| 2015 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q2 | — | 26/82 |
| 2014 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | — | 40/77 |
| 2014 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q3 | — | 42/83 |
| 2014 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q1 | — | 16/81 |
| 2013 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | — | 46/79 |
| 2013 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q3 | — | 43/81 |
| 2013 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q1 | — | 20/81 |
| 2012 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | — | 42/76 |
| 2012 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q3 | — | 48/80 |
| 2012 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q2 | — | 25/84 |
| 2011 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q2 | — | 35/74 |
| 2011 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q2 | — | 39/79 |
| 2011 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q1 | — | 20/85 |
| 2010 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q3 | — | 40/78 |
| 2010 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q2 | — | 22/80 |
| 2009 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q3 | — | 43/75 |
| 2009 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q1 | — | 18/73 |
| 2008 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q3 | — | 53/74 |
| 2008 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q2 | — | 30/71 |
| 2007 | PHYSIOLOGY | SCIE | Q4 | — | 63/78 |
| 2007 | SPORT SCIENCES | SCIE | Q3 | — | 40/72 |
| 2006 | PHYSIOLOGY | SCIE | — | — | — |
| 2006 | SPORT SCIENCES | SCIE | — | — | — |