2025
SJR Q3
JCR Q4 · 0,9
4 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Metallurgist
- Yayıncı
- Springer New York
- Ülke
- United States · Northern America
- Tür
- journal
- ISSN
-
0026089415738892
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,244
- Quartile Q3
- H-Index 30
- Atıf/yayın 0,91
- Doküman (3y) 577
- Atıf (3y) 501
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q4
- JIF 0,9
- 5Y JIF 0,9
- JCI 0,16
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Condensed Matter Physics Q4
- Materials Chemistry Q3
- Mechanics of Materials Q3
- Metals and Alloys Q3
Alanlar
- Engineering
- Materials Science
- Physics and Astronomy
WoS kategorileri
- Metallurgy & Metallurgical Engineering
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q3 | Q4 | 0,244 | 0,9 | 0,9 | 0,16 | Q4 | 30 |
| 2024 | Q3 | Q4 | 0,245 | 0,8 | 0,7 | 0,17 | Q4 | 28 |
| 2023 | Q3 | Q4 | 0,236 | 0,8 | 0,7 | 0,16 | Q4 | 28 |
| 2022 | Q2 | Q4 | 0,342 | 0,9 | 0,7 | 0,17 | Q4 | 28 |
| 2021 | Q2 | Q4 | 0,497 | 0,9 | 0,7 | 0,17 | Q4 | 28 |
| 2020 | Q2 | Q4 | 0,408 | 0,7 | 0,5 | 0,13 | Q4 | 28 |
| 2019 | Q2 | Q4 | 0,307 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | Q4 | 28 |
| 2018 | — | Q4 | — | 0,3 | 0,3 | 0,09 | Q4 | — |
| 2017 | Q3 | Q4 | 0,275 | 0,3 | 0,3 | 0,09 | Q4 | 28 |
| 2016 | Q3 | Q4 | 0,206 | 0,3 | 0,3 | — | — | 28 |
| 2015 | Q3 | Q4 | 0,206 | 0,1 | 0,2 | — | — | 28 |
| 2014 | Q3 | Q4 | 0,283 | 0,2 | 0,2 | — | — | 28 |
| 2013 | Q3 | Q4 | 0,192 | 0,2 | 0,2 | — | — | 28 |
| 2012 | Q3 | Q4 | 0,155 | 0,1 | 0,1 | — | — | 28 |
| 2011 | Q4 | Q4 | 0,116 | 0,1 | 0,1 | — | — | 28 |
| 2010 | Q4 | Q4 | 0,105 | 0,1 | 0,1 | — | — | 28 |
| 2009 | — | Q4 | — | 0,2 | 0,1 | — | — | — |
| 2008 | — | Q4 | — | 0,1 | 0,1 | — | — | — |
| 2007 | — | Q4 | — | 0,1 | 0,1 | — | — | — |
| 2006 | — | Q4 | — | 0,1 | — | — | — | — |
| 2005 | — | Q4 | — | 0,1 | — | — | — | — |
| 2004 | — | Q4 | — | 0,1 | — | — | — | — |
| 2003 | — | Q4 | — | 0,1 | — | — | — | — |
| 2002 | — | Q4 | — | 0,1 | — | — | — | — |
| 2001 | — | Q4 | — | 0 | — | — | — | — |
| 2000 | — | Q4 | — | 0,1 | — | — | — | — |
| 1999 | — | Q4 | — | 0 | — | — | — | — |
| 1998 | — | Q4 | — | 0 | — | — | — | — |
| 1997 | — | Q4 | — | 0 | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 76/97 |
| 2024 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 77/97 |
| 2023 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 68/90 |
| 2022 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 63/79 |
| 2021 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 64/79 |
| 2020 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 70/80 |
| 2019 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 73/79 |
| 2018 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 76/76 |
| 2017 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 68/75 |
| 2016 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 68/74 |
| 2015 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 72/73 |
| 2014 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 66/74 |
| 2013 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 63/75 |
| 2012 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 66/76 |
| 2011 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 68/75 |
| 2010 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 72/76 |
| 2009 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 61/70 |
| 2008 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 61/63 |
| 2007 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 63/66 |
| 2006 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 62/65 |
| 2005 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 66/67 |
| 2004 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 66/71 |
| 2003 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 68/72 |
| 2002 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 65/69 |
| 2001 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 66/67 |
| 2000 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 63/65 |
| 1999 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 57/60 |
| 1998 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 56/61 |
| 1997 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 51/53 |