2025
SJR Q4
JCR Q4 · 0,2
4 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Metallurgia Italiana
- Yayıncı
- Associazione Italiana di Metallurgia
- Ülke
- Italy · Western Europe
- Tür
- trade journal
- ISSN
-
00260843
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,129
- Quartile Q4
- H-Index 22
- Atıf/yayın 0,18
- Doküman (3y) 196
- Atıf (3y) 44
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q4
- JIF 0,2
- 5Y JIF 0,2
- JCI 0,04
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Condensed Matter Physics Q4
- Mechanics of Materials Q4
- Metals and Alloys Q4
Alanlar
- Engineering
- Materials Science
- Physics and Astronomy
WoS kategorileri
- Metallurgy & Metallurgical Engineering
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q4 | Q4 | 0,129 | 0,2 | 0,2 | 0,04 | Q4 | 22 |
| 2024 | Q4 | Q4 | 0,131 | 0,2 | 0,2 | 0,04 | Q4 | 20 |
| 2023 | Q4 | Q4 | 0,146 | 0,2 | 0,2 | 0,06 | Q4 | 20 |
| 2022 | Q4 | Q4 | 0,136 | 0,3 | 0,3 | 0,08 | Q4 | 20 |
| 2021 | Q4 | Q4 | 0,163 | 0,4 | 0,4 | 0,13 | Q4 | 20 |
| 2020 | Q4 | Q4 | 0,173 | 0,5 | 0,5 | 0,15 | Q4 | 20 |
| 2019 | Q3 | Q4 | 0,181 | 0,5 | 0,5 | 0,15 | Q4 | 20 |
| 2018 | — | Q4 | — | 0,5 | 0,5 | 0,11 | Q4 | — |
| 2017 | Q3 | Q4 | 0,205 | 0,4 | 0,4 | 0,11 | Q4 | 20 |
| 2016 | Q3 | Q4 | 0,187 | 0,3 | 0,3 | — | — | 20 |
| 2015 | Q4 | Q4 | 0,173 | 0,3 | 0,2 | — | — | 20 |
| 2014 | Q3 | Q4 | 0,202 | 0,2 | 0,2 | — | — | 20 |
| 2013 | Q3 | Q4 | 0,19 | 0,2 | 0,2 | — | — | 20 |
| 2012 | Q3 | Q4 | 0,177 | 0,1 | — | — | — | 20 |
| 2011 | Q4 | Q4 | 0,126 | 0,1 | — | — | — | 20 |
| 2010 | Q3 | Q4 | 0,14 | 0,1 | — | — | — | 20 |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 97/97 |
| 2024 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 97/97 |
| 2023 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 90/90 |
| 2022 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 77/79 |
| 2021 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 77/79 |
| 2020 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 74/80 |
| 2019 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 69/79 |
| 2018 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 68/76 |
| 2017 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 63/75 |
| 2016 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 67/74 |
| 2015 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 61/73 |
| 2014 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 67/74 |
| 2013 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 64/75 |
| 2012 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 68/76 |
| 2011 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 73/75 |
| 2010 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 65/76 |