2025
SJR Q3
JCR Q3 · 1,7
111 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Journal of Infection and Chemotherapy
- Yayıncı
- Elsevier B.V.
- Ülke
- Netherlands · Western Europe
- Tür
- journal
- ISSN
-
1341321X14377780
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,503
- Quartile Q3
- H-Index 79
- Atıf/yayın 1,66
- Doküman (3y) 756
- Atıf (3y) 1.217
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q3
- JIF 1,7
- 5Y JIF 1,6
- JCI 0,52
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Infectious Diseases Q3
- Microbiology (medical) Q3
- Pharmacology (medical) Q3
Alanlar
- Medicine
WoS kategorileri
- Infectious Diseases | Pharmacology & Pharmacy
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q3 | Q3 | 0,503 | 1,7 | 1,6 | 0,52 | Q3 | 79 |
| 2024 | Q2 | Q4 | 0,584 | 1,5 | 1,6 | 0,58 | Q3 | 76 |
| 2023 | Q2 | Q3 | 0,579 | 1,9 | 1,8 | 0,6 | Q2 | 76 |
| 2022 | Q2 | Q3 | 0,576 | 2,2 | 2,1 | 0,6 | Q3 | 76 |
| 2021 | Q2 | Q4 | 0,588 | 2,1 | 2,1 | 0,53 | Q3 | 76 |
| 2020 | Q2 | Q4 | 0,838 | 2,2 | 2,1 | 0,59 | Q3 | 76 |
| 2019 | Q2 | Q4 | 0,691 | 1,7 | 1,7 | 0,56 | Q3 | 76 |
| 2018 | — | Q4 | — | 1,5 | 1,7 | 0,54 | Q3 | — |
| 2017 | Q2 | Q4 | 0,848 | 1,8 | 1,6 | 0,58 | Q3 | 76 |
| 2016 | Q2 | Q3 | 0,749 | 1,8 | 1,6 | — | — | 76 |
| 2015 | Q2 | Q3 | 0,739 | 1,4 | 1,4 | — | — | 76 |
| 2014 | Q2 | Q3 | 0,68 | 1,5 | 1,5 | — | — | 76 |
| 2013 | Q2 | Q3 | 0,637 | 1,4 | — | — | — | 76 |
| 2012 | Q2 | Q3 | 0,694 | 1,6 | — | — | — | 76 |
| 2011 | Q2 | Q3 | 0,784 | 1,8 | — | — | — | 76 |
| 2010 | Q2 | — | 0,658 | — | — | — | — | 76 |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | INFECTIOUS DISEASES | SCIE | Q4 | Q3 | 110/141 |
| 2025 | PHARMACOLOGY & PHARMACY | SCIE | Q3 | Q3 | 267/356 |
| 2024 | INFECTIOUS DISEASES | SCIE | Q4 | Q3 | 107/137 |
| 2024 | PHARMACOLOGY & PHARMACY | SCIE | Q4 | Q3 | 267/352 |
| 2023 | INFECTIOUS DISEASES | SCIE | Q3 | Q2 | 90/132 |
| 2023 | PHARMACOLOGY & PHARMACY | SCIE | Q3 | Q3 | 231/354 |
| 2022 | INFECTIOUS DISEASES | SCIE | Q4 | Q3 | 76/96 |
| 2022 | PHARMACOLOGY & PHARMACY | SCIE | Q3 | Q3 | 208/278 |
| 2021 | INFECTIOUS DISEASES | SCIE | Q4 | Q3 | 81/95 |
| 2021 | PHARMACOLOGY & PHARMACY | SCIE | Q4 | Q3 | 229/279 |
| 2020 | INFECTIOUS DISEASES | SCIE | Q4 | Q3 | 74/93 |
| 2020 | PHARMACOLOGY & PHARMACY | SCIE | Q4 | Q3 | 216/276 |
| 2019 | INFECTIOUS DISEASES | SCIE | Q4 | Q3 | 77/92 |
| 2019 | PHARMACOLOGY & PHARMACY | SCIE | Q4 | Q3 | 220/271 |
| 2018 | INFECTIOUS DISEASES | SCIE | Q4 | Q3 | 75/89 |
| 2018 | PHARMACOLOGY & PHARMACY | SCIE | Q4 | Q3 | 216/267 |
| 2017 | INFECTIOUS DISEASES | SCIE | Q4 | Q3 | 69/88 |
| 2017 | PHARMACOLOGY & PHARMACY | SCIE | Q4 | Q3 | 197/261 |
| 2016 | INFECTIOUS DISEASES | SCIE | Q3 | — | 62/84 |
| 2016 | PHARMACOLOGY & PHARMACY | SCIE | Q3 | — | 177/257 |
| 2015 | INFECTIOUS DISEASES | SCIE | Q3 | — | 62/83 |
| 2015 | PHARMACOLOGY & PHARMACY | SCIE | Q4 | — | 198/255 |
| 2014 | INFECTIOUS DISEASES | SCIE | Q4 | — | 62/78 |
| 2014 | PHARMACOLOGY & PHARMACY | SCIE | Q3 | — | 183/255 |
| 2013 | INFECTIOUS DISEASES | SCIE | Q4 | — | 59/72 |
| 2013 | PHARMACOLOGY & PHARMACY | SCIE | Q3 | — | 181/256 |
| 2012 | INFECTIOUS DISEASES | SCIE | Q4 | — | 56/70 |
| 2012 | PHARMACOLOGY & PHARMACY | SCIE | Q3 | — | 177/261 |
| 2011 | INFECTIOUS DISEASES | SCIE | Q3 | — | 49/70 |
| 2011 | PHARMACOLOGY & PHARMACY | SCIE | Q3 | — | 156/261 |