2025
SJR Q2
JCR Q2 · 3,5
1474 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Rheumatology International
- Yayıncı
- Springer Science and Business Media Deutschland GmbH
- Ülke
- Germany · Western Europe
- Tür
- journal
- ISSN
-
017281721437160X
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,907
- Quartile Q2
- H-Index 100
- Atıf/yayın 3,31
- Doküman (3y) 796
- Atıf (3y) 2.573
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q2
- JIF 3,5
- 5Y JIF 3,2
- JCI 0,86
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Immunology Q2
- Immunology and Allergy Q2
- Rheumatology Q2
Alanlar
- Immunology and Microbiology
- Medicine
WoS kategorileri
- Rheumatology
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q2 | Q2 | 0,907 | 3,5 | 3,2 | 0,86 | Q2 | 100 |
| 2024 | Q2 | Q2 | 0,965 | 2,9 | 3 | 0,86 | Q2 | 94 |
| 2023 | Q2 | Q2 | 0,971 | 3,2 | 2,9 | 0,87 | Q2 | 94 |
| 2022 | Q2 | Q2 | 1,034 | 4 | 3,3 | 0,85 | Q2 | 94 |
| 2021 | Q2 | Q3 | 0,747 | 3,6 | 3,2 | 0,69 | Q2 | 94 |
| 2020 | Q3 | Q4 | 0,806 | 2,6 | 2,7 | 0,6 | Q3 | 94 |
| 2019 | Q2 | Q3 | 0,686 | 2 | 2,1 | 0,58 | Q3 | 94 |
| 2018 | — | Q3 | — | 2,2 | 2 | 0,55 | Q3 | — |
| 2017 | Q2 | Q4 | 0,906 | 2 | 1,8 | 0,53 | Q3 | 94 |
| 2016 | Q2 | Q3 | 0,724 | 1,8 | 1,7 | — | — | 94 |
| 2015 | Q2 | Q3 | 0,732 | 1,7 | 1,7 | — | — | 94 |
| 2014 | Q2 | Q3 | 0,66 | 1,5 | 1,5 | — | — | 94 |
| 2013 | Q3 | Q3 | 0,648 | 1,6 | 1,6 | — | — | 94 |
| 2012 | Q2 | Q3 | 0,688 | 2,2 | 1,9 | — | — | 94 |
| 2011 | Q2 | Q3 | 0,597 | 1,9 | 1,7 | — | — | 94 |
| 2010 | Q2 | Q3 | 0,548 | 1,4 | 1,5 | — | — | 94 |
| 2009 | — | Q3 | — | 1,5 | 1,5 | — | — | — |
| 2008 | — | Q4 | — | 1,3 | 1,6 | — | — | — |
| 2007 | — | Q4 | — | 1,3 | 1,4 | — | — | — |
| 2006 | — | Q3 | — | 1,1 | — | — | — | — |
| 2005 | — | Q3 | — | 1,5 | — | — | — | — |
| 2004 | — | Q3 | — | 1 | — | — | — | — |
| 2003 | — | Q3 | — | 1 | — | — | — | — |
| 2002 | — | Q3 | — | 1 | — | — | — | — |
| 2001 | — | Q3 | — | 0,9 | — | — | — | — |
| 2000 | — | Q3 | — | 1,2 | — | — | — | — |
| 1999 | — | Q3 | — | 1,1 | — | — | — | — |
| 1998 | — | Q3 | — | 0,8 | — | — | — | — |
| 1997 | — | Q4 | — | 0,8 | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | Q2 | 18/58 |
| 2024 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | Q2 | 20/58 |
| 2023 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | Q2 | 19/57 |
| 2022 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | Q2 | 16/34 |
| 2021 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | Q2 | 22/34 |
| 2020 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q4 | Q3 | 27/34 |
| 2019 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | Q3 | 24/32 |
| 2018 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | Q3 | 21/31 |
| 2017 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q4 | Q3 | 25/30 |
| 2016 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 21/30 |
| 2015 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 23/32 |
| 2014 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 22/32 |
| 2013 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 22/30 |
| 2012 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 16/29 |
| 2011 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 19/29 |
| 2010 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 21/29 |
| 2009 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 19/26 |
| 2008 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q4 | — | 19/22 |
| 2007 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q4 | — | 18/22 |
| 2006 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 17/23 |
| 2005 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 14/22 |
| 2004 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 14/22 |
| 2003 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 14/21 |
| 2002 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 14/22 |
| 2001 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 13/22 |
| 2000 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 14/23 |
| 1999 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 13/20 |
| 1998 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 14/19 |
| 1997 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q4 | — | 14/18 |