2025
SJR Q2
JCR Q3 · 1,7
8 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Rheumatic Disease Clinics of North America
- Yayıncı
- W.B. Saunders
- Ülke
- United States · Northern America
- Tür
- journal
- ISSN
-
0889857X15583163
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,866
- Quartile Q2
- H-Index 106
- Atıf/yayın 1,51
- Doküman (3y) 194
- Atıf (3y) 437
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q3
- JIF 1,7
- 5Y JIF 3
- JCI 0,72
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Rheumatology Q2
Alanlar
- Medicine
WoS kategorileri
- Rheumatology
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q2 | Q3 | 0,866 | 1,7 | 3 | 0,72 | Q2 | 106 |
| 2024 | Q1 | Q2 | 1,119 | 2,9 | 2,8 | 0,76 | Q2 | 103 |
| 2023 | Q2 | Q2 | 1,045 | 2,6 | 2,7 | 0,58 | Q2 | 103 |
| 2022 | Q2 | Q4 | 0,88 | 2,3 | 3,1 | 0,5 | Q3 | 103 |
| 2021 | Q2 | Q4 | 0,658 | 2 | 4,4 | 0,59 | Q3 | 103 |
| 2020 | Q2 | Q4 | 0,928 | 2,7 | 5 | 0,83 | Q2 | 103 |
| 2019 | Q2 | Q2 | 1,318 | 3,2 | 3,8 | 1,01 | Q1 | 103 |
| 2018 | — | Q2 | — | 3,5 | 3,8 | 1,07 | Q1 | — |
| 2017 | Q1 | Q2 | 1,922 | 3,5 | 3,4 | 0,99 | Q1 | 103 |
| 2016 | Q1 | Q2 | 1,414 | 3,3 | 2,7 | — | — | 103 |
| 2015 | Q2 | Q2 | 1,2 | 2,8 | 2,3 | — | — | 103 |
| 2014 | Q2 | Q2 | 0,934 | 2,7 | 2,5 | — | — | 103 |
| 2013 | Q2 | Q3 | 1,041 | 1,7 | 2,7 | — | — | 103 |
| 2012 | Q2 | Q3 | 1,083 | 2,1 | 2,7 | — | — | 103 |
| 2011 | Q1 | Q2 | 1,642 | 3 | 3 | — | — | 103 |
| 2010 | Q1 | Q2 | 1,291 | 3 | 2,7 | — | — | 103 |
| 2009 | — | Q2 | — | 2,6 | 2,4 | — | — | — |
| 2008 | — | Q3 | — | 1,8 | 2,2 | — | — | — |
| 2007 | — | Q3 | — | 2,2 | 2,5 | — | — | — |
| 2006 | — | Q2 | — | 2,6 | — | — | — | — |
| 2005 | — | Q2 | — | 2,8 | — | — | — | — |
| 2004 | — | Q2 | — | 2,1 | — | — | — | — |
| 2003 | — | Q2 | — | 2,8 | — | — | — | — |
| 2002 | — | Q1 | — | 3,3 | — | — | — | — |
| 2001 | — | Q2 | — | 2,2 | — | — | — | — |
| 2000 | — | Q2 | — | 2,3 | — | — | — | — |
| 1999 | — | Q2 | — | 2,1 | — | — | — | — |
| 1998 | — | Q2 | — | 2,2 | — | — | — | — |
| 1997 | — | Q2 | — | 2 | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | Q2 | 40/58 |
| 2024 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | Q2 | 20/58 |
| 2023 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | Q2 | 25/57 |
| 2022 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q4 | Q3 | 26/34 |
| 2021 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q4 | Q3 | 30/34 |
| 2020 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q4 | Q2 | 26/34 |
| 2019 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | Q1 | 16/32 |
| 2018 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | Q1 | 13/31 |
| 2017 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | Q1 | 10/30 |
| 2016 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | — | 10/30 |
| 2015 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | — | 15/32 |
| 2014 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | — | 14/32 |
| 2013 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 21/30 |
| 2012 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 17/29 |
| 2011 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | — | 12/29 |
| 2010 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | — | 13/29 |
| 2009 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | — | 12/26 |
| 2008 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 16/22 |
| 2007 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q3 | — | 13/22 |
| 2006 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | — | 9/23 |
| 2005 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | — | 9/22 |
| 2004 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | — | 9/22 |
| 2003 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | — | 7/21 |
| 2002 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q1 | — | 5/22 |
| 2001 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | — | 7/22 |
| 2000 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | — | 8/23 |
| 1999 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | — | 6/20 |
| 1998 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | — | 5/19 |
| 1997 | RHEUMATOLOGY | SCIE | Q2 | — | 6/18 |