2025
SJR Q2
JCR Q3 · 1,6
33 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Advances in Applied Ceramics
- Yayıncı
- SAGE Publications Ltd
- Ülke
- United Kingdom · Western Europe
- Tür
- journal
- ISSN
-
1743675317436761
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,335
- Quartile Q2
- H-Index 62
- Atıf/yayın 1,74
- Doküman (3y) 82
- Atıf (3y) 163
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q3
- JIF 1,6
- 5Y JIF 2
- JCI 0,27
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Ceramics and Composites Q3
- Industrial and Manufacturing Engineering Q2
Alanlar
- Engineering
- Materials Science
WoS kategorileri
- Materials Science, Ceramics
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q2 | Q3 | 0,335 | 1,6 | 2 | 0,27 | Q3 | 62 |
| 2024 | Q2 | Q3 | 0,351 | 1,6 | 2,2 | 0,32 | Q3 | 59 |
| 2023 | Q2 | Q3 | 0,342 | 1,3 | 2,2 | 0,37 | Q3 | 59 |
| 2022 | Q2 | Q2 | 0,45 | 2,2 | 2,4 | 0,46 | Q2 | 59 |
| 2021 | Q2 | Q2 | 0,434 | 2,5 | 2,3 | 0,48 | Q2 | 59 |
| 2020 | Q2 | Q2 | 0,53 | 2,1 | 2,1 | 0,5 | Q2 | 59 |
| 2019 | Q2 | Q2 | 0,483 | 1,7 | 1,5 | 0,45 | Q2 | 59 |
| 2018 | — | Q2 | — | 1,4 | 1,3 | 0,51 | Q2 | — |
| 2017 | Q2 | Q2 | 0,371 | 1,1 | 1,1 | 0,51 | Q2 | 59 |
| 2016 | Q1 | Q2 | 0,523 | 1,3 | 1,3 | — | — | 59 |
| 2015 | Q2 | Q2 | 0,391 | 1,2 | 1,1 | — | — | 59 |
| 2014 | Q2 | Q2 | 0,417 | 1,2 | 1 | — | — | 59 |
| 2013 | Q2 | Q2 | 0,422 | 1,1 | 1 | — | — | 59 |
| 2012 | Q2 | Q2 | 0,302 | 0,7 | 0,8 | — | — | 59 |
| 2011 | Q1 | Q2 | 0,464 | 0,9 | 1 | — | — | 59 |
| 2010 | Q1 | Q2 | 0,436 | 0,7 | 1 | — | — | 59 |
| 2009 | — | Q2 | — | 0,6 | 0,9 | — | — | — |
| 2008 | — | Q2 | — | 0,7 | 0,8 | — | — | — |
| 2007 | — | Q2 | — | 1,1 | 1,1 | — | — | — |
| 2006 | — | Q2 | — | 0,7 | — | — | — | — |
| 2005 | — | — | — | — | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q3 | Q3 | 20/34 |
| 2024 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q3 | Q3 | 18/34 |
| 2023 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q3 | Q3 | 20/31 |
| 2022 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q2 | Q2 | 10/29 |
| 2021 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q2 | Q2 | 10/29 |
| 2020 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q2 | Q2 | 9/29 |
| 2019 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q2 | Q2 | 12/28 |
| 2018 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q2 | Q2 | 11/28 |
| 2017 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q2 | Q2 | 11/27 |
| 2016 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q2 | — | 7/26 |
| 2015 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q2 | — | 9/27 |
| 2014 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q2 | — | 9/26 |
| 2013 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q2 | — | 9/25 |
| 2012 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q2 | — | 13/27 |
| 2011 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q2 | — | 8/25 |
| 2010 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q2 | — | 8/25 |
| 2009 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q2 | — | 10/25 |
| 2008 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q2 | — | 9/24 |
| 2007 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q2 | — | 7/25 |
| 2006 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | Q2 | — | 9/26 |
| 2005 | MATERIALS SCIENCE, CERAMICS | SCIE | — | — | — |