2025
SJR Q2
JCR Q3 · 2,2
140 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Journal of Mechanical Science and Technology
- Yayıncı
- Korean Society of Mechanical Engineers
- Ülke
- South Korea · Asiatic Region
- Tür
- journal
- ISSN
-
1738494X19763824
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,409
- Quartile Q2
- H-Index 84
- Atıf/yayın 2,38
- Doküman (3y) 1.740
- Atıf (3y) 4.074
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q3
- JIF 2,2
- 5Y JIF 2
- JCI 0,43
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Mechanical Engineering Q2
- Mechanics of Materials Q2
Alanlar
- Engineering
WoS kategorileri
- Engineering, Mechanical
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q2 | Q3 | 0,409 | 2,2 | 2 | 0,43 | Q3 | 84 |
| 2024 | Q2 | Q3 | 0,418 | 1,7 | 1,7 | 0,41 | Q3 | 78 |
| 2023 | Q2 | Q3 | 0,397 | 1,5 | 1,6 | 0,42 | Q3 | 78 |
| 2022 | Q2 | Q4 | 0,405 | 1,6 | 1,7 | 0,46 | Q3 | 78 |
| 2021 | Q2 | Q3 | 0,5 | 1,8 | 1,7 | 0,5 | Q3 | 78 |
| 2020 | Q2 | Q3 | 0,53 | 1,7 | 1,6 | 0,49 | Q3 | 78 |
| 2019 | Q2 | Q3 | 0,491 | 1,3 | 1,5 | 0,48 | Q3 | 78 |
| 2018 | — | Q3 | — | 1,2 | 1,4 | 0,51 | Q3 | — |
| 2017 | Q2 | Q3 | 0,553 | 1,2 | 1,3 | 0,52 | Q3 | 78 |
| 2016 | Q2 | Q3 | 0,585 | 1,1 | 1,2 | — | — | 78 |
| 2015 | Q2 | Q3 | 0,539 | 0,8 | 0,9 | — | — | 78 |
| 2014 | Q2 | Q3 | 0,613 | 0,8 | 0,9 | — | — | 78 |
| 2013 | Q2 | Q3 | 0,556 | 0,7 | 0,7 | — | — | 78 |
| 2012 | Q2 | Q3 | 0,405 | 0,6 | 0,6 | — | — | 78 |
| 2011 | Q2 | Q3 | 0,327 | 0,4 | 0,4 | — | — | 78 |
| 2010 | Q2 | Q3 | 0,309 | 0,4 | 0,3 | — | — | 78 |
| 2009 | — | Q3 | — | 0,4 | 0,3 | — | — | — |
| 2008 | — | Q4 | — | 0,3 | 0,3 | — | — | — |
| 2007 | — | Q4 | — | 0,2 | 0,2 | — | — | — |
| 2006 | — | Q4 | — | 0,2 | — | — | — | — |
| 2005 | — | — | — | — | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 95/184 |
| 2024 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 118/182 |
| 2023 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 115/183 |
| 2022 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q4 | Q3 | 103/136 |
| 2021 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 96/137 |
| 2020 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 89/133 |
| 2019 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 97/130 |
| 2018 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 89/129 |
| 2017 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | Q3 | 85/128 |
| 2016 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | — | 87/130 |
| 2015 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | — | 93/132 |
| 2014 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | — | 76/130 |
| 2013 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | — | 79/128 |
| 2012 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | — | 79/125 |
| 2011 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | — | 89/122 |
| 2010 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | — | 86/122 |
| 2009 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q3 | — | 87/116 |
| 2008 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q4 | — | 94/105 |
| 2007 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q4 | — | 84/107 |
| 2006 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | Q4 | — | 91/106 |
| 2005 | ENGINEERING, MECHANICAL | SCIE | — | — | — |