2025
SJR Q1
JCR Q1 · 4,4
297 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Eye (Basingstoke)
- Yayıncı
- Springer Nature
- Ülke
- United Kingdom · Western Europe
- Tür
- journal
- ISSN
-
0950222X14765454
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 1,246
- Quartile Q1
- H-Index 140
- Atıf/yayın 3,25
- Doküman (3y) 1.762
- Atıf (3y) 5.688
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q1
- JIF 4,4
- 5Y JIF 4,5
- JCI 1,24
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Arts and Humanities (miscellaneous) Q1
- Medicine (miscellaneous) Q1
- Ophthalmology Q1
- Sensory Systems Q1
Alanlar
- Arts and Humanities
- Medicine
- Neuroscience
WoS kategorileri
- Ophthalmology
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q1 | Q1 | 1,246 | 4,4 | 4,5 | 1,24 | Q1 | 140 |
| 2024 | Q1 | Q1 | 1,272 | 3,4 | 3,9 | 1,08 | Q2 | 132 |
| 2023 | Q1 | Q2 | 1,373 | 2,8 | 3,5 | 1,02 | Q2 | 132 |
| 2022 | Q1 | Q1 | 1,176 | 3,9 | 4 | 1,12 | Q1 | 132 |
| 2021 | Q1 | Q1 | 1,427 | 4,5 | 4,5 | 1,19 | Q1 | 132 |
| 2020 | Q1 | Q1 | 1,446 | 3,8 | 3,9 | 1,18 | Q1 | 132 |
| 2019 | Q1 | Q2 | 1,148 | 2,5 | 2,7 | 1,04 | Q1 | 132 |
| 2018 | — | Q2 | — | 2,4 | 2,8 | 1,04 | Q1 | — |
| 2017 | Q1 | Q2 | 1,12 | 2,5 | 2,8 | 1,02 | Q1 | 132 |
| 2016 | Q1 | Q2 | 1,3 | 2,3 | 2,5 | — | — | 132 |
| 2015 | Q1 | Q2 | 1,335 | 2,2 | 2,3 | — | — | 132 |
| 2014 | Q1 | Q2 | 1,304 | 2,1 | 2,1 | — | — | 132 |
| 2013 | Q1 | Q2 | 1,46 | 1,9 | 1,9 | — | — | 132 |
| 2012 | Q1 | Q2 | 1,405 | 1,8 | 1,9 | — | — | 132 |
| 2011 | Q1 | Q2 | 1,327 | 1,9 | 1,9 | — | — | 132 |
| 2010 | Q1 | Q2 | 1,257 | 1,9 | 1,9 | — | — | 132 |
| 2009 | — | Q2 | — | 2 | 2 | — | — | — |
| 2008 | — | Q2 | — | 2,1 | 2,1 | — | — | — |
| 2007 | — | Q2 | — | 2,3 | 2,3 | — | — | — |
| 2006 | — | Q2 | — | 2,1 | — | — | — | — |
| 2005 | — | Q2 | — | 1,9 | — | — | — | — |
| 2004 | — | Q2 | — | 1,5 | — | — | — | — |
| 2003 | — | Q2 | — | 1,3 | — | — | — | — |
| 2002 | — | Q2 | — | 1,2 | — | — | — | — |
| 2001 | — | Q2 | — | 1,4 | — | — | — | — |
| 2000 | — | Q2 | — | 1,1 | — | — | — | — |
| 1999 | — | Q2 | — | 0,9 | — | — | — | — |
| 1998 | — | Q2 | — | 0,9 | — | — | — | — |
| 1997 | — | Q2 | — | 1 | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q1 | Q1 | 17/98 |
| 2024 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q1 | Q2 | 16/99 |
| 2023 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | Q2 | 24/95 |
| 2022 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q1 | Q1 | 14/62 |
| 2021 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q1 | Q1 | 11/62 |
| 2020 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q1 | Q1 | 12/62 |
| 2019 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | Q1 | 22/60 |
| 2018 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | Q1 | 22/60 |
| 2017 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | Q1 | 18/59 |
| 2016 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 21/59 |
| 2015 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 19/56 |
| 2014 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 21/57 |
| 2013 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 26/58 |
| 2012 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 23/59 |
| 2011 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 23/58 |
| 2010 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 20/56 |
| 2009 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 20/49 |
| 2008 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 17/48 |
| 2007 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 13/45 |
| 2006 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 14/45 |
| 2005 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 14/44 |
| 2004 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 16/42 |
| 2003 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 18/41 |
| 2002 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 16/41 |
| 2001 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 15/43 |
| 2000 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 16/41 |
| 1999 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 20/43 |
| 1998 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 17/42 |
| 1997 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q2 | — | 15/39 |