2025
SJR Q2
JCR Q3 · 1,3
465 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
European Journal of Ophthalmology
- Yayıncı
- Wichtig Publishing Srl
- Ülke
- Italy · Western Europe
- Tür
- journal
- ISSN
-
1120672117246016
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,611
- Quartile Q2
- H-Index 74
- Atıf/yayın 1,51
- Doküman (3y) 1.578
- Atıf (3y) 2.427
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q3
- JIF 1,3
- 5Y JIF 1,6
- JCI 0,49
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Medicine (miscellaneous) Q2
- Ophthalmology Q2
Alanlar
- Medicine
WoS kategorileri
- Ophthalmology
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q2 | Q3 | 0,611 | 1,3 | 1,6 | 0,49 | Q3 | 74 |
| 2024 | Q2 | Q3 | 0,647 | 1,4 | 1,7 | 0,56 | Q3 | 69 |
| 2023 | Q2 | Q3 | 0,686 | 1,5 | 1,6 | 0,6 | Q3 | 69 |
| 2022 | Q2 | Q4 | 0,595 | 1,7 | 1,8 | 0,62 | Q3 | 69 |
| 2021 | Q2 | Q4 | 0,782 | 1,9 | 2 | 0,66 | Q3 | 69 |
| 2020 | Q2 | Q3 | 0,79 | 2,6 | 2,4 | 0,78 | Q2 | 69 |
| 2019 | Q2 | Q3 | 0,771 | 1,6 | 1,6 | 0,76 | Q2 | 69 |
| 2018 | — | Q3 | — | 1,7 | 1,4 | 0,75 | Q2 | — |
| 2017 | Q2 | Q3 | 0,763 | 1,9 | 1,4 | 0,67 | Q2 | 69 |
| 2016 | Q2 | Q3 | 0,668 | 1,4 | 1,2 | — | — | 69 |
| 2015 | Q2 | Q4 | 0,666 | 1 | 1 | — | — | 69 |
| 2014 | Q2 | Q4 | 0,653 | 1,1 | 1 | — | — | 69 |
| 2013 | Q2 | Q4 | 0,735 | 1,1 | 1 | — | — | 69 |
| 2012 | Q2 | Q4 | 0,769 | 0,9 | 1 | — | — | 69 |
| 2011 | Q2 | Q3 | 0,755 | 1 | 1 | — | — | 69 |
| 2010 | Q1 | Q3 | 0,77 | 1 | 1 | — | — | 69 |
| 2009 | — | Q4 | — | 0,9 | 0,9 | — | — | — |
| 2008 | — | Q3 | — | 1 | 1 | — | — | — |
| 2007 | — | Q4 | — | 1 | 1 | — | — | — |
| 2006 | — | Q4 | — | 0,8 | — | — | — | — |
| 2005 | — | Q4 | — | 0,7 | — | — | — | — |
| 2004 | — | Q4 | — | 0,5 | — | — | — | — |
| 2003 | — | Q4 | — | 0,5 | — | — | — | — |
| 2002 | — | Q4 | — | 0,5 | — | — | — | — |
| 2001 | — | Q3 | — | 0,6 | — | — | — | — |
| 2000 | — | Q3 | — | 0,5 | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q3 | Q3 | 73/98 |
| 2024 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q3 | Q3 | 61/99 |
| 2023 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q3 | Q3 | 60/95 |
| 2022 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q4 | Q3 | 47/62 |
| 2021 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q4 | Q3 | 48/62 |
| 2020 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q3 | Q2 | 33/62 |
| 2019 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q3 | Q2 | 37/60 |
| 2018 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q3 | Q2 | 33/60 |
| 2017 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q3 | Q2 | 31/59 |
| 2016 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q3 | — | 42/59 |
| 2015 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q4 | — | 46/56 |
| 2014 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q4 | — | 43/57 |
| 2013 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q4 | — | 46/58 |
| 2012 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q4 | — | 45/59 |
| 2011 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q3 | — | 42/58 |
| 2010 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q3 | — | 39/56 |
| 2009 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q4 | — | 40/49 |
| 2008 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q3 | — | 36/48 |
| 2007 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q4 | — | 34/45 |
| 2006 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q4 | — | 34/45 |
| 2005 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q4 | — | 34/44 |
| 2004 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q4 | — | 33/42 |
| 2003 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q4 | — | 31/41 |
| 2002 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q4 | — | 36/41 |
| 2001 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q3 | — | 31/43 |
| 2000 | OPHTHALMOLOGY | SCIE | Q3 | — | 27/41 |