2025
SJR Q2
JCR Q3 · 2,3
4 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Food and Nutrition Bulletin
- Yayıncı
- SAGE Publications Inc.
- Ülke
- United States · Northern America
- Tür
- journal
- ISSN
-
0379572115648265
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,644
- Quartile Q2
- H-Index 94
- Atıf/yayın 2,11
- Doküman (3y) 117
- Atıf (3y) 281
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q3
- JIF 2,3
- 5Y JIF 3,4
- JCI 0,41
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Food Science Q2
- Geography, Planning and Development Q2
- Nutrition and Dietetics Q2
Alanlar
- Agricultural and Biological Sciences
- Nursing
- Social Sciences
WoS kategorileri
- Food Science & Technology | Nutrition & Dietetics
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q2 | Q3 | 0,644 | 2,3 | 3,4 | 0,41 | Q3 | 94 |
| 2024 | Q2 | Q3 | 0,578 | 1,6 | 2,4 | 0,34 | Q3 | 90 |
| 2023 | Q1 | Q3 | 0,657 | 1,8 | 2,6 | 0,42 | Q3 | 90 |
| 2022 | Q2 | Q4 | 0,566 | 1,9 | 2,6 | 0,44 | Q3 | 90 |
| 2021 | Q2 | Q3 | 0,554 | 2,2 | 2,8 | 0,47 | Q3 | 90 |
| 2020 | Q1 | Q3 | 0,649 | 2,1 | 2,7 | 0,44 | Q3 | 90 |
| 2019 | Q1 | Q3 | 0,763 | 1,5 | 2,4 | 0,49 | Q3 | 90 |
| 2018 | — | Q3 | — | 1,5 | 2,1 | 0,59 | Q2 | — |
| 2017 | Q1 | Q2 | 0,768 | 1,9 | 2 | 0,63 | Q2 | 90 |
| 2016 | Q1 | Q2 | 0,935 | 1,6 | 1,9 | — | — | 90 |
| 2015 | Q1 | Q2 | 0,745 | 1,5 | 1,9 | — | — | 90 |
| 2014 | Q1 | Q3 | 0,706 | 1,1 | 1,8 | — | — | 90 |
| 2013 | Q1 | Q2 | 0,888 | 1,5 | 2,3 | — | — | 90 |
| 2012 | Q1 | Q2 | 1,499 | 2,1 | 2,7 | — | — | 90 |
| 2011 | Q1 | Q2 | 1,523 | 1,9 | 2,1 | — | — | 90 |
| 2010 | Q1 | Q2 | 0,779 | 1,7 | 1,6 | — | — | 90 |
| 2009 | — | Q2 | — | 1,6 | — | — | — | — |
| 2008 | — | Q3 | — | 1 | — | — | — | — |
| 2007 | — | Q3 | — | 0,8 | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q3 | Q3 | 125/187 |
| 2025 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | Q3 | 76/114 |
| 2024 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q3 | Q3 | 133/182 |
| 2024 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q4 | Q4 | 85/113 |
| 2023 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q3 | Q3 | 117/173 |
| 2023 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | Q3 | 84/114 |
| 2022 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q4 | Q3 | 109/142 |
| 2022 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q4 | Q3 | 72/88 |
| 2021 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q3 | Q3 | 107/144 |
| 2021 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q4 | Q3 | 70/90 |
| 2020 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q3 | Q3 | 93/143 |
| 2020 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q4 | Q3 | 69/88 |
| 2019 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q3 | Q3 | 99/139 |
| 2019 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q4 | Q3 | 71/89 |
| 2018 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q3 | Q2 | 78/135 |
| 2018 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q4 | Q3 | 67/87 |
| 2017 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q2 | Q2 | 63/133 |
| 2017 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | Q3 | 62/83 |
| 2016 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q2 | — | 58/130 |
| 2016 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q4 | — | 61/81 |
| 2015 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q2 | — | 57/125 |
| 2015 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | — | 59/80 |
| 2014 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q3 | — | 66/123 |
| 2014 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q4 | — | 63/77 |
| 2013 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q2 | — | 55/123 |
| 2013 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | — | 59/79 |
| 2012 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q2 | — | 34/124 |
| 2012 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | — | 40/76 |
| 2011 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q2 | — | 36/128 |
| 2011 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | — | 41/74 |
| 2010 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q2 | — | 36/128 |
| 2010 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | — | 43/70 |
| 2009 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q2 | — | 36/118 |
| 2009 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | — | 42/66 |
| 2008 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q3 | — | 54/107 |
| 2008 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q3 | — | 44/59 |
| 2007 | FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY | SCIE | Q3 | — | 59/103 |
| 2007 | NUTRITION & DIETETICS | SCIE | Q4 | — | 48/56 |