2025
SJR Q1
JCR Q1 · 4
24 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Journal of Iron and Steel Research International
- Yayıncı
- Springer International Publishing
- Ülke
- Singapore · Asiatic Region
- Tür
- journal
- ISSN
-
1006706X22103988
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,693
- Quartile Q1
- H-Index 61
- Atıf/yayın 4,4
- Doküman (3y) 649
- Atıf (3y) 2.826
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q1
- JIF 4
- 5Y JIF 3,5
- JCI 0,68
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
Alanlar
WoS kategorileri
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q1 | Q1 | 0,693 | 4 | 3,5 | 0,68 | Q1 | 61 |
| 2024 | Q1 | Q1 | 0,682 | 3,6 | 3 | 0,66 | Q1 | 57 |
| 2023 | Q1 | Q1 | 0,605 | 3,1 | 2,5 | 0,6 | Q2 | 57 |
| 2022 | Q2 | Q2 | 0,538 | 2,5 | 2,2 | 0,48 | Q2 | 57 |
| 2021 | Q2 | Q3 | 0,419 | 1,6 | 1,6 | 0,36 | Q3 | 57 |
| 2020 | Q2 | Q3 | 0,436 | 1,3 | 1,6 | 0,38 | Q3 | 57 |
| 2019 | Q2 | Q3 | 0,466 | 1,2 | 1,4 | 0,4 | Q2 | 57 |
| 2018 | — | Q2 | — | 1,4 | 1,3 | 0,46 | Q2 | — |
| 2017 | Q2 | Q3 | 0,569 | 1,1 | 1,2 | 0,42 | Q2 | 57 |
| 2016 | Q1 | Q3 | 0,596 | 0,8 | 0,9 | — | — | 57 |
| 2015 | Q1 | Q3 | 0,678 | 0,8 | 0,8 | — | — | 57 |
| 2014 | Q1 | Q3 | 0,727 | 0,7 | 0,5 | — | — | 57 |
| 2013 | Q1 | Q4 | 0,784 | 0,4 | 0,4 | — | — | 57 |
| 2012 | Q1 | Q3 | 0,624 | 0,3 | 0,3 | — | — | 57 |
| 2011 | Q2 | Q4 | 0,441 | 0,2 | 0,3 | — | — | 57 |
| 2010 | Q2 | Q4 | 0,361 | 0,1 | 0,2 | — | — | 57 |
| 2009 | — | Q4 | — | 0,2 | 0,3 | — | — | — |
| 2008 | — | Q4 | — | 0,2 | 0,3 | — | — | — |
| 2007 | — | Q4 | — | 0,2 | 0,3 | — | — | — |
| 2006 | — | Q3 | — | 0,3 | — | — | — | — |
| 2005 | — | Q4 | — | 0,2 | — | — | — | — |
| 2004 | — | Q3 | — | 0,2 | — | — | — | — |
| 2003 | — | Q3 | — | 0,2 | — | — | — | — |
| 2002 | — | Q4 | — | 0,1 | — | — | — | — |
| 2001 | — | Q3 | — | 0,2 | — | — | — | — |
| 2000 | — | Q3 | — | 0,2 | — | — | — | — |
| 1999 | — | Q3 | — | 0,2 | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q1 | Q1 | 24/97 |
| 2024 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q1 | Q1 | 24/97 |
| 2023 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q1 | Q2 | 20/90 |
| 2022 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | Q2 | 28/79 |
| 2021 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q3 | 48/79 |
| 2020 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q3 | 52/80 |
| 2019 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q2 | 46/79 |
| 2018 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | Q2 | 38/76 |
| 2017 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q2 | 42/75 |
| 2016 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 41/74 |
| 2015 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 39/73 |
| 2014 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 45/74 |
| 2013 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 58/75 |
| 2012 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 57/76 |
| 2011 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 61/75 |
| 2010 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 63/76 |
| 2009 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 56/70 |
| 2008 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 54/63 |
| 2007 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 52/66 |
| 2006 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 41/65 |
| 2005 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 51/67 |
| 2004 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 49/71 |
| 2003 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 47/72 |
| 2002 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 62/69 |
| 2001 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 45/67 |
| 2000 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 44/65 |
| 1999 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 39/60 |