2025
SJR Q2
JCR Q2 · 2,2
1 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Jinshu Xuebao/Acta Metallurgica Sinica
- Yayıncı
- Chinese Academy of Sciences
- Ülke
- China · Asiatic Region
- Tür
- journal
- ISSN
-
04121961
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,582
- Quartile Q2
- H-Index 54
- Atıf/yayın 2,65
- Doküman (3y) 431
- Atıf (3y) 1.229
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q2
- JIF 2,2
- 5Y JIF 2,4
- JCI 0,46
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Geotechnical Engineering and Engineering Geology Q2
- Mechanical Engineering Q2
- Mechanics of Materials Q2
- Metals and Alloys Q2
Alanlar
- Earth and Planetary Sciences
- Engineering
- Materials Science
WoS kategorileri
- Metallurgy & Metallurgical Engineering
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q2 | Q2 | 0,582 | 2,2 | 2,4 | 0,46 | Q2 | 54 |
| 2024 | Q1 | Q2 | 0,626 | 2,2 | 2,3 | 0,53 | Q2 | 49 |
| 2023 | Q1 | Q2 | 0,558 | 2,4 | 2 | 0,53 | Q2 | 49 |
| 2022 | Q2 | Q2 | 0,51 | 2,3 | 1,7 | 0,46 | Q2 | 49 |
| 2021 | Q2 | Q3 | 0,419 | 1,8 | 1,4 | 0,38 | Q2 | 49 |
| 2020 | Q2 | Q3 | 0,381 | 1,3 | 1,1 | 0,3 | Q3 | 49 |
| 2019 | Q2 | Q3 | 0,352 | 0,9 | 0,9 | 0,28 | Q3 | 49 |
| 2018 | — | Q4 | — | 0,8 | 0,8 | 0,28 | Q3 | — |
| 2017 | Q2 | Q3 | 0,413 | 0,7 | 0,6 | 0,28 | Q3 | 49 |
| 2016 | Q2 | Q3 | 0,391 | 0,6 | 0,6 | — | — | 49 |
| 2015 | Q2 | Q3 | 0,385 | 0,5 | 0,5 | — | — | 49 |
| 2014 | Q2 | Q3 | 0,479 | 0,5 | 0,5 | — | — | 49 |
| 2013 | Q2 | Q3 | 0,499 | 0,5 | 0,6 | — | — | 49 |
| 2012 | Q2 | Q2 | 0,465 | 0,6 | 0,5 | — | — | 49 |
| 2011 | Q2 | Q3 | 0,38 | 0,5 | 0,4 | — | — | 49 |
| 2010 | Q2 | Q2 | 0,363 | 0,5 | 0,4 | — | — | 49 |
| 2009 | — | Q2 | — | 0,5 | 0,4 | — | — | — |
| 2008 | — | Q2 | — | 0,5 | 0,4 | — | — | — |
| 2007 | — | Q2 | — | 0,4 | 0,4 | — | — | — |
| 2006 | — | Q2 | — | 0,4 | — | — | — | — |
| 2005 | — | Q3 | — | 0,4 | — | — | — | — |
| 2004 | — | Q3 | — | 0,3 | — | — | — | — |
| 2003 | — | Q3 | — | 0,2 | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | Q2 | 41/97 |
| 2024 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | Q2 | 38/97 |
| 2023 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | Q2 | 29/90 |
| 2022 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | Q2 | 32/79 |
| 2021 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q2 | 42/79 |
| 2020 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q3 | 53/80 |
| 2019 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q3 | 58/79 |
| 2018 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q3 | 58/76 |
| 2017 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q3 | 52/75 |
| 2016 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 54/74 |
| 2015 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 51/73 |
| 2014 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 50/74 |
| 2013 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 42/75 |
| 2012 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | — | 32/76 |
| 2011 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 42/75 |
| 2010 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | — | 35/76 |
| 2009 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | — | 31/70 |
| 2008 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | — | 30/63 |
| 2007 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | — | 30/66 |
| 2006 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | — | 31/65 |
| 2005 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 36/67 |
| 2004 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 47/71 |
| 2003 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 46/72 |