2025
SJR Q2
JCR Q3 · 1,8
263 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Transactions of the Indian Institute of Metals
- Yayıncı
- Springer
- Ülke
- India · Asiatic Region
- Tür
- journal
- ISSN
-
0972281509751645
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,365
- Quartile Q2
- H-Index 53
- Atıf/yayın 2,13
- Doküman (3y) 1.062
- Atıf (3y) 2.248
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q3
- JIF 1,8
- 5Y JIF 1,8
- JCI 0,34
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
Alanlar
WoS kategorileri
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q2 | Q3 | 0,365 | 1,8 | 1,8 | 0,34 | Q3 | 53 |
| 2024 | Q2 | Q3 | 0,402 | 1,6 | 1,6 | 0,33 | Q3 | 48 |
| 2023 | Q2 | Q3 | 0,359 | 1,5 | 1,5 | 0,35 | Q2 | 48 |
| 2022 | Q2 | Q3 | 0,336 | 1,6 | 1,6 | 0,35 | Q2 | 48 |
| 2021 | Q2 | Q3 | 0,343 | 1,4 | 1,4 | 0,36 | Q3 | 48 |
| 2020 | Q2 | Q3 | 0,365 | 1,5 | 1,3 | 0,38 | Q3 | 48 |
| 2019 | Q2 | Q3 | 0,339 | 1,2 | 1,1 | 0,38 | Q2 | 48 |
| 2018 | — | Q3 | — | 1,2 | 1,1 | 0,37 | Q2 | — |
| 2017 | Q2 | Q3 | 0,361 | 0,9 | 0,9 | 0,33 | Q3 | 48 |
| 2016 | Q2 | Q4 | 0,289 | 0,5 | 0,6 | — | — | 48 |
| 2015 | Q2 | Q3 | 0,312 | 0,5 | 0,5 | — | — | 48 |
| 2014 | Q2 | Q3 | 0,365 | 0,6 | 0,5 | — | — | 48 |
| 2013 | Q2 | Q3 | 0,356 | 0,4 | 0,4 | — | — | 48 |
| 2012 | Q2 | Q4 | 0,304 | 0,2 | 0,3 | — | — | 48 |
| 2011 | Q3 | Q4 | 0,181 | 0,2 | 0,2 | — | — | 48 |
| 2010 | Q3 | Q4 | 0,212 | 0,2 | 0,2 | — | — | 48 |
| 2007 | — | Q4 | — | 0,1 | 0,1 | — | — | — |
| 2006 | — | Q4 | — | 0,1 | — | — | — | — |
| 2005 | — | Q3 | — | 0,2 | — | — | — | — |
| 2004 | — | Q4 | — | 0,1 | — | — | — | — |
| 2003 | — | Q4 | — | 0,1 | — | — | — | — |
| 2002 | — | Q4 | — | 0,1 | — | — | — | — |
| 2001 | — | Q4 | — | 0,1 | — | — | — | — |
| 2000 | — | Q4 | — | 0 | — | — | — | — |
| 1999 | — | Q4 | — | 0,1 | — | — | — | — |
| 1998 | — | Q4 | — | 0,1 | — | — | — | — |
| 1997 | — | Q4 | — | 0,1 | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q3 | 54/97 |
| 2024 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q3 | 51/97 |
| 2023 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q2 | 46/90 |
| 2022 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q2 | 45/79 |
| 2021 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q3 | 50/79 |
| 2020 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q3 | 45/80 |
| 2019 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q2 | 47/79 |
| 2018 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q2 | 42/76 |
| 2017 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q3 | 44/75 |
| 2016 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 56/74 |
| 2015 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 52/73 |
| 2014 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 47/74 |
| 2013 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 51/75 |
| 2012 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 63/76 |
| 2011 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 62/75 |
| 2010 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 60/76 |
| 2007 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 62/66 |
| 2006 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 61/65 |
| 2005 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 49/67 |
| 2004 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 64/71 |
| 2003 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 63/72 |
| 2002 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 63/69 |
| 2001 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 58/67 |
| 2000 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 64/65 |
| 1999 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 55/60 |
| 1998 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 54/61 |
| 1997 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 48/53 |