2025
SJR Q3
JCR Q3 · 1,7
OA
6 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Soldagem e Inspecao
- Yayıncı
- University Federal de Uberlandia
- Ülke
- Brazil · Latin America
- Tür
- journal
- ISSN
-
0104922419806973
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,246
- Quartile Q3
- H-Index 19
- Atıf/yayın 1,58
- Doküman (3y) 48
- Atıf (3y) 56
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q3
- JIF 1,7
- 5Y JIF 0,9
- JCI 0,19
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Mechanical Engineering Q3
- Mechanics of Materials Q3
- Metals and Alloys Q3
Alanlar
- Engineering
- Materials Science
WoS kategorileri
- Metallurgy & Metallurgical Engineering
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q3 | Q3 | 0,246 | 1,7 | 0,9 | 0,19 | Q4 | 19 |
| 2024 | Q3 | — | 0,212 | — | — | — | — | 18 |
| 2023 | Q4 | Q4 | 0,141 | 0,3 | 0,4 | 0,08 | Q4 | 18 |
| 2022 | Q4 | Q4 | 0,182 | 0,6 | 0,6 | 0,1 | Q4 | 18 |
| 2021 | Q3 | Q4 | 0,22 | 0,5 | 0,6 | 0,13 | Q4 | 18 |
| 2020 | Q3 | Q4 | 0,232 | 0,6 | 0,6 | 0,14 | Q4 | 18 |
| 2019 | Q3 | Q4 | 0,193 | 0,4 | 0,5 | 0,13 | Q4 | 18 |
| 2018 | — | Q4 | — | 0,3 | 0,4 | 0,11 | Q4 | — |
| 2017 | Q3 | Q4 | 0,238 | 0,2 | 0,3 | 0,11 | Q4 | 18 |
| 2016 | Q3 | Q4 | 0,232 | 0,1 | 0,2 | — | — | 18 |
| 2015 | Q2 | Q4 | 0,332 | 0,4 | 0,4 | — | — | 18 |
| 2014 | Q3 | Q4 | 0,258 | 0,1 | 0,2 | — | — | 18 |
| 2013 | Q3 | Q4 | 0,194 | 0,1 | 0,2 | — | — | 18 |
| 2012 | Q3 | Q4 | 0,23 | 0,1 | 0,1 | — | — | 18 |
| 2011 | Q2 | — | 0,362 | — | — | — | — | 18 |
| 2010 | Q3 | Q4 | 0,233 | 0,1 | — | — | — | 18 |
| 2009 | — | Q4 | — | 0,1 | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q4 | 56/97 |
| 2023 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 86/90 |
| 2022 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 71/79 |
| 2021 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 75/79 |
| 2020 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 71/80 |
| 2019 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 74/79 |
| 2018 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 75/76 |
| 2017 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q4 | 74/75 |
| 2016 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 74/74 |
| 2015 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 58/73 |
| 2014 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 72/74 |
| 2013 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 72/75 |
| 2012 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 69/76 |
| 2010 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 69/76 |
| 2009 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 64/70 |