2025
SJR Q2
JCR Q2 · 3,1
1045 eşleşen makale
Dergi ayrıntısı
Optik
- Yayıncı
- Elsevier GmbH
- Ülke
- Germany · Western Europe
- Tür
- journal
- ISSN
-
0030402616181336
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,459
- Quartile Q2
- H-Index 121
- Atıf/yayın 3,64
- Doküman (3y) 3.056
- Atıf (3y) 9.838
Clarivate
Web of Science · JCR · 2022
- JCR Q Q2
- JIF 3,1
- 5Y JIF 2,6
- JCI 0,96
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
- Atomic and Molecular Physics, and Optics Q2
- Electrical and Electronic Engineering Q2
- Electronic, Optical and Magnetic Materials Q2
Alanlar
- Engineering
- Materials Science
- Physics and Astronomy
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q2 | — | 0,459 | — | — | — | — | 121 |
| 2024 | Q2 | — | 0,505 | — | — | — | — | 114 |
| 2023 | Q2 | — | 0,522 | — | — | — | — | 114 |
| 2022 | Q2 | Q2 | 0,539 | 3,1 | 2,6 | 0,96 | Q2 | 114 |
| 2021 | Q2 | Q2 | 0,523 | 2,8 | 2,4 | 0,89 | Q2 | 114 |
| 2020 | Q2 | Q2 | 0,482 | 2,4 | 2 | 0,87 | Q2 | 114 |
| 2019 | Q2 | Q2 | 0,475 | 2,2 | 1,6 | 0,76 | Q2 | 114 |
| 2018 | — | Q3 | — | 1,9 | 1,4 | 0,63 | Q2 | — |
| 2017 | Q2 | Q3 | 0,346 | 1,2 | 1 | 0,47 | Q3 | 114 |
| 2016 | Q2 | Q4 | 0,301 | 0,8 | 0,8 | — | — | 114 |
| 2015 | Q2 | Q4 | 0,332 | 0,7 | 0,7 | — | — | 114 |
| 2014 | Q2 | Q4 | 0,314 | 0,7 | 0,7 | — | — | 114 |
| 2013 | Q2 | Q3 | 0,287 | 0,8 | 0,7 | — | — | 114 |
| 2012 | Q2 | Q4 | 0,315 | 0,5 | 0,5 | — | — | 114 |
| 2011 | Q2 | Q4 | 0,278 | 0,5 | 0,5 | — | — | 114 |
| 2010 | Q2 | Q4 | 0,279 | 0,5 | 0,6 | — | — | 114 |
| 2009 | — | Q4 | — | 0,4 | 0,5 | — | — | — |
| 2008 | — | Q4 | — | 0,5 | 0,6 | — | — | — |
| 2007 | — | Q4 | — | 0,4 | 0,5 | — | — | — |
| 2006 | — | Q3 | — | 0,6 | — | — | — | — |
| 2005 | — | Q4 | — | 0,4 | — | — | — | — |
| 2004 | — | Q4 | — | 0,5 | — | — | — | — |
| 2003 | — | Q4 | — | 0,5 | — | — | — | — |
| 2002 | — | Q3 | — | 0,6 | — | — | — | — |
| 2001 | — | Q4 | — | 0,5 | — | — | — | — |
| 2000 | — | Q4 | — | 0,4 | — | — | — | — |
| 1999 | — | Q3 | — | 0,8 | — | — | — | — |
| 1998 | — | Q3 | — | 0,5 | — | — | — | — |
| 1997 | — | Q3 | — | 0,4 | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | OPTICS | SCIE | Q2 | Q2 | 41/100 |
| 2021 | OPTICS | SCIE | Q2 | Q2 | 42/101 |
| 2020 | OPTICS | SCIE | Q2 | Q2 | 47/99 |
| 2019 | OPTICS | SCIE | Q2 | Q2 | 46/97 |
| 2018 | OPTICS | SCIE | Q3 | Q2 | 50/95 |
| 2017 | OPTICS | SCIE | Q3 | Q3 | 66/94 |
| 2016 | OPTICS | SCIE | Q4 | — | 74/92 |
| 2015 | OPTICS | SCIE | Q4 | — | 70/90 |
| 2014 | OPTICS | SCIE | Q4 | — | 69/87 |
| 2013 | OPTICS | SCIE | Q3 | — | 62/83 |
| 2012 | OPTICS | SCIE | Q4 | — | 67/80 |
| 2011 | OPTICS | SCIE | Q4 | — | 64/79 |
| 2010 | OPTICS | SCIE | Q4 | — | 68/78 |
| 2009 | OPTICS | SCIE | Q4 | — | 62/71 |
| 2008 | OPTICS | SCIE | Q4 | — | 52/64 |
| 2007 | OPTICS | SCIE | Q4 | — | 51/64 |
| 2006 | OPTICS | SCIE | Q3 | — | 41/56 |
| 2005 | OPTICS | SCIE | Q4 | — | 49/55 |
| 2004 | OPTICS | SCIE | Q4 | — | 42/54 |
| 2003 | OPTICS | SCIE | Q4 | — | 40/53 |
| 2002 | OPTICS | SCIE | Q3 | — | 36/54 |
| 2001 | OPTICS | SCIE | Q4 | — | 41/54 |
| 2000 | OPTICS | SCIE | Q4 | — | 43/57 |
| 1999 | OPTICS | SCIE | Q3 | — | 27/50 |
| 1998 | OPTICS | SCIE | Q3 | — | 25/47 |
| 1997 | OPTICS | SCIE | Q3 | — | 29/45 |